Ogłoszenie

Początek zapisów na zimowy AstroCamp 2018

8 sierpnia 2018

ESO wraz ze swoją Siecią Popularyzacji Nauki współpracują z organizatorem edukacyjnych wydarzeń, firmą Sterrenlab oraz Astronomical Observatory of the Autonomous Region of the Aosta Valley (OAVdA) w celu organizacji szóstego ESO Astronomy Camp. Obóz odbędzie się od 26 grudnia 2018 r. do 1 stycznia 2019 r. w Aosta Valley we Włoszech.

Tematem obozu podczas kilku astrofizycznych sesji będą egzoplanety, w tym prelekcje, warsztaty i nocne obserwacje teleskopami i instrumentami w obserwatorium. Dodatkowo zaplanowano aktywności społecznościowe, sporty zimowe i wycieczki, aby udział w obozie był dla uczestników doświadczeniem na długo pozostającym w pamięci. ESO oraz OAVdA będą odpowiedzialne na program naukowy ESO Astronomy Camp, a wspólnie z kilkoma innymi partnerami zapewnią prelegentów i materiały.

Opłata rejestracyjna wynosi 550 euro i pokrywa pełne zakwaterowanie z wyżywieniem w hostelu w Saint Barthélemy, opiekę profesjonalnej kadry, wszystkie aktywności astronomiczne i wypoczynkowe, materiały, wycieczki, transport wewnętrzny i ubezpieczenie. Zapewniony zostanie także transport autobusem z lotniska Milan Malpensa do obserwatorium. Opłata nie obejmuje kieszonkowego, kosztów podróży z kraju uczestnika na lotnisko Milan Malpensa, rozmów telefonicznych (z wyjątkiem rozmów w sytuacjach awaryjnych), ani czegokolwiek innego, co nie zostało wymienione powyżej.

Na obozie przewidziano maksymalnie 56 miejsc dla uczniów szkół średnich urodzonych w latach 2000-2002 z Krajów Członkowskich ESO i z innych krajów Sieci Popularyzacji Nauki ESO. Limitowana liczba miejsc może być przyznana także uczniom z innych krajów.

Uczniowie, którzy chcieliby wziąć udział w obozie, powinni wypełnić formularz na stronie obozu oraz przesłać film wideo w języku angielskim, o długości nie przekraczającej trzech minut, na temat „I would like to invent/discover... because...”, w terminie do 1 października 2018 r. do godz. 23:00 CET.

Jury wybierze jednego uczestnika z Krajów Członkowskich ESO, który otrzyma stypendium od ESO pokrywające całkowity koszt obozu, w tym transport. Dodatkowo kilku narodowych partnerów także zapewni wsparcie dla najlepszych zgłoszeń w danych krajach. Oto lista krajowych partnerów:

  • NOVA, the Netherlands Research School for Astronomy: Holania
  • Polskie Towarzystwo Astronomiczne oraz Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci: Polska
  • Royal Astronomical Society: Wielka Brytania
  • Swedish Astronomical Society: Szwecja
  • Katholieke Universiteit Leuven: Belgia
  • Eyuboglu High School: Turcja
  • German Astronomical Society: Niemcy
  • INAF - Istituto Nazionale di Astrofisica: Włochy

Aktualizacje tej listy można sprawdzić na witrynie obozu.

Wybór laureatów stypendiów oraz nazwisk laureatów miejsc niestypendialnych zostanie ogłoszony do 19 października 2018 r. Uczestnicy będą następnie musieli w terminie do 26 października 2018 r. potwierdzić swój udział w obozie. Kryteria wyboru i inne informacje dla uczestników dostępne są na witrynie obozu.

More information

The ESO Supernova Planetarium & Visitor Centre

The ESO Supernova Planetarium & Visitor Centre is a cooperation between the European Southern Observatory (ESO) and the Heidelberg Institute for Theoretical Studies (HITS). The building is a donation from the Klaus Tschira Stiftung (KTS), a German foundation, and ESO runs the facility.

Linki

Kontakt

Krzysztof Czart
Urania – Postępy Astronomii
Tel: +48 513 733 282
Email: eson-poland@eso.org

Lara Polo
Sterrenlab
Tel: +39 347 4909437
Email: lara@sterrenlab.com

Tania Johnston
ESO Supernova Coordinator
Garching bei München, Germany
Tel: +49 89 320 061 30
Email: tjohnsto@eso.org

O ogłoszeniu

Identyfikator:ann18060

Zdjęcia

Oglądanie gwiazd w górskim otoczeniu
Oglądanie gwiazd w górskim otoczeniu
ESO Astronomy Camp 2016
ESO Astronomy Camp 2016